THIRRJE TODAY: (606) 639-2029

96 Volt AC Mantrip Automjete Minierrike Elektrike

96 VOLT AC Mantrip - 12 Njeriu i Makinerisë Elektrike të Minierave

Automjeti 96 VOLT AC Mantrip ka të gjitha cilësitë e SCM, por me performancën e përmirësuar të motorit dhe kontrollit të rrymës. Automjeti 96 VOLT AC Mantrip ka të gjitha fuqitë e nevojshme për të marrë 10 tek 12 punëtorët në zonën e punës së minierës. Është në dispozicion në modelet 7 1 / 2 dhe 9 të gjerë. Automjeti 96 VOLT AC Mantrip mund të jetë i pajisur me ulëse të pasagjerëve, nëse lejon lartësinë e përgjithshme të minierës.

Me karakteristika si një bosht me tuba të rëndë të rëndë dhe frenat hidraulike me disk të lagësht, mjeti 12 96 VOLT AC Mantrip është një përfitim i madh në një sërë industrive. 96 VOLT ACM Mantrip Electric është një transportues ideal i personelit dhe është ose mund të përdoret në të gjithë botën në minierat e kripës, minierat e qymyrit, minierat e molibdenit, minierat e zinkut, minierat e kuarcave, minierat e arta, minierat e rrokut.

Me një motor të vazhdueshëm 40 HP trefazor AC, ndërprerës paniku dhe bateri 260 Amp Hour, 96 VOLT AC Mantrip Electric Minier automjetesh nga Johnson Industries është një zgjidhje e shkëlqyeshme për nevojat e transportuesve të industrisë tuaj.

PRODUCT SPEC FLETE

Shkarkojeni Tani

File name: 96_VOLT_AC_Mantrip_Electric_Mining_Vehicle.pdf

163086 19610

Specifikimet automjeteve

 • Speed ​​Adjustable
 • Heavy Duty tuba Front Axle
 • Front Axle Pezullimi - Bags Air me Shock Amortizatore
 • Drejtues Truck Style
 • Frenimit - hidraulike Brakes lagur Disk
 • 260 Amp Hour Bateri - 16 Six Volt Lead Acid
 • 40 Amp Programmable ngarkues
 • Continuous 40 HP Tre Faza AC Motor
 • Rear bosht - 7000 LB Planetary
 • 550 Amp Controller
 • Vulosur 500 Amp Solenoid
 • Dritat LED
 • Panic Switch
 • Battery Monitor
 • LCD Display për Monitorimin
  • Shpejtësi
  • RPM
  • Motor Temperatura
  • Kontrolluesi Temperatura
  • rrugëmatës

Features Siguria

 • Automjeteve nuk do të ndryshojë drejtimin e nëse nuk u ndal krejtësisht.
 • frenimit dinamik.
 • Automjeteve automatikisht disables veten nëse e majta në (Koha mund të vendosen për të kërkesës së klientit).

Opcionet

 • Brakes Front Disk
 • Drejtues Electric Power
 • Strobe dritë
 • zjarrit zjarrfikës
 • Kutia e Ruajtjes së Shpëtimit

 

INDUSTRIES PËRDORUR OSE mund të përdoren

Industries minierave
Salt Minierave
 
Minierat e qymyrit
 
molibden Minierave
 
zink Minierave
potasë Minierave
 
Gold Minierave
 
Rock Minierave
 

Industritë Johnson ofron një sërë automjetesh dhe pajisjesh të dizajnuara dhe të ndërtuara me porosi për të përmbushur nevojat e shumë industrive të ndryshme. Nga veturat industriale, te sistemet e marrjes së mostrave, Johnson Industries është autoriteti për pajisjet industriale dhe automjetet. Johnson Industries filloi të shërbente në industrinë e minierave të qymyrit dhe tani shërben për shërbimet komunale, komunën, komunikimin, aeroportin, fabrikën, industrinë, ndërtimin dhe rekreacionin.

KONTAKT US

 • Zyra:

  101 Pine Fork, Pikeville, KY 41501

 • Numri i telefonit:

  (606) 639-2029

 • Email:

  sales@johnsonindustriesinc.com

PUNËS ORARI

E hënë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E martë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E mërkurë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E enjte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E premte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E shtunë 9: 00 jam - 2: 00 pm
E diel Mbyllur